دانلود آموزش Up and Running with VMware NSX

چنانچه قبلا این مطلب ما را درمورد سرویس NSX شرکت VMware  مطالعه کرده باشدبا قدرت و ویژگی های آن بخوبی آشناشده اید . در این پست قصد داریم تا آموزش کامل و جامع ای در این باب با عنوان Up and Running with VMware NSX  از شرکت lynda برای استفاده شما همراهان عزیز به اشتراک بگزاریم .

چندی است NSX توجه فعالان حوزه امنیت و شبکه را نیز به خود جلب کرده است. هم اکنون شرکت های بزرگی نظیر F5, Fortinet و Juniper حمایت خود و سازگاری محصولات خود را تحت بستر جدید NSX اعلام کرده اند.
بی شک در آینده ای نزدیک شبکه های مرکز داده و امنیتی این شرکت ها بر اساس دیدگاهی VMware در NSX طراحی و اجرا خواهند شد. ولی باید به اینکته توجه کرد که ، شرکت VMware راه طولانی و دشواری برای معرفی و تبدیل NSX به عنوان یک راهکار عمومی و اجرایی در شبکه های سازمانی پیش رو دارد.
از جمله موانعی که VMware برای جا انداختن NSX با آنها روبرو خواهد بود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تغییر عادت و سنت شکنی
مدتهاست که محصولات امنیتی نظیر فایروال ها  (IDS/IPS) به صورت نسخه های مجازی در بازار وجود دارند ولی برخی از مجموعه های اداری و صنعتی رغبت چندانی به استفاده  از این نسخه های مجازی از خود نشان نمی دهند . البته  این مشکل برای دیگر موارد دربستر مجازی هم وجود دارد  ویکی از دلایل ما بر انتشار این پست آموزشی است

تفکیک کارشناسان شبکه در بخش های مختلف
برای بکارگیری NSX مدیران شبکه باید آمادگی ادغام و یکپارچه سازی بخش های مختلف شبکه، نظیر بخش سرور، بخش شبکه و بخش امنیت را داشته باشند.

محدودیت دانش و تجربه در حوزه مجازی سازی
وجود کارشناس شبکه و یا متخصص امنیت که در طراحی ، اجرا و مدیریت شبکه های مبتنی بر  NSX تجربه و مهارت داشته باشد، تقریبا امری دشوار خواهد بود.

 

 

 

Up and Running with VMware NSX نام کورس آموزشی VMware NSX می باشد که آقای Bill Ferguson در طول ۱ساعت و ۵۲ دقیقه به شما آموزش خواهد داد. وی که دارای دو مدرک معتبر VCI3-VCI6 از شرکت VMware ، مدرک CCSI از شرکت سیسکو و MCT شرکت مایکروسافت می باشد بخوبی از تجربه بی ساله خود در صنعت IT جهت تدریس و انتقال مطلب بهره می گیرد. او که از سال ۱۹۹۷ کار آموزش را شروع کرده در حال حاضر با کمپانی های بزرگی در دنیا درارتباط بوده و همکاری دارد .جهت مشاهده روزمه ایشان میتوانید از این لینک استفاده نمایید .

مباحث مطرح شده در این بسته آموزشی به شرح زیر می باشد .

  • Overview of virtual networks and NSX components
  • Configuring controller clusters, logical switches, and distributed routers
  • Following packet flow with a DLR
  • Understanding Layer 2 bridging
  • Configuring static and OSPF routing
  • Understanding SNAT and DNAT
  • Configuring load balancing
  • Configuring high availability on NSX Edge

دانلود بسته آموزشی Up and Running with VMware NSX

Download-ButtonPassword : newadmin.ir

درباره نویسنده

حکیم

پاسخ دهید