ویژگی های امنیتی Windows serevr و Hyper-V نسخه ۲۰۱۶

امنیت موضوعی بسیار مهم برای هر سازمان است ؛ به همین دلیل همه غول نرم افزاری جهان نظیر Microsoft در حال سرمایه گذاری گسترده برای تامین امنیت بیشتر تکنولوژی های تولید شده است در مطلب کوتاه به معرفی اجمالی ویژگی های امنیتی Windows serevr و Hyper-V نسخه ۲۰۱۶ خواهیم پرداخت

مایکروسافت با معرفی Windows server 2016 ، قابلیت های امنیتی چند لایه پیشرفته جدیدی را معرفی کرده است که از راه های زیادی حفاظت از زیرساخت ( Infrastructure ) را فراهم می کند.

در واقع یکی از موارد امنیتی Windows server 2016 جلوگیری  از حمله ها  و فعالیت های مشکوک است ، این قابلیت با استفاده از ویژگی های جدید در کنترل دسترسی های خاص انجام می پذیرد که به حفاظت از Virtual Machine ها و دیگر Platform ها قبل از پدیدار شدن تهدید های احتمالی صورت میگیرد.

برخی از این پیشرفت های قابل توجه عبارتند از:

Protect administrator credentials

این روش  با استفاده Credential Guard و  Remote Credential Guard از هرگونه  دسترسی ازطریق حملات Pass-the-Hash  جلو گیری میکند.

با استفاده از  Just-In-Time Administration و Just Enough Administration محدودیت هایی برای کاربران با دسترسی Administrator ایجاد میکند .

Protect applications at the operating system layer

اطمینان از برنامه های  که در سیستم عامل ( OS ) اجرا می شوند با سرویس Device Guard.

حفاظت از Server در برابر حملات مربوط Memory به کمک سرویس  Control Flow Guard .

حفاظت از Server در برابر Malware های شناخته شده با استفاده از سرویس Windows Defender optimized.

 

با وجود اینکه Hyper-v یکی از تکنولوژی های فوق العاده مجازی سازی است  ولی همه ما میدونیم خیلی از مشتریان از تکنولوژی های مختلف دیگری استفاده می کنند.

مایکروسافت میخواهد مطمئن شود که مشتریانش بدون توجه به نوع تکنولوژی مجازی سازی که استفاده می کنند، بهترین تجربه ممکن رو با Windows server 2016 دارند،تعهد  به باز بودن و همکاری در کنار شرکای خود در سراسر جهان تبدل به اصول اصلی انجام کسب و کار این شرکت در این راه شده است.

این شرکت برای افزایش مشتریان خود که از قابلیت های امنیتی ویندوز سرور در دیگر تکنولوژی های Virtualization استفاده می کنند ، قصد دارد با گسترشServer Virtualization Validation Program  (SVVP) که جزئ جدیدی از مدارک این شرکت است  ،حمایت بیستری از ویژگی های امنیتی Windows server بر پایه مجازی است را داشته باشد .


منبع

 

درباره نویسنده

مصطفی بساطی

3 دیدگاه

  1. saeid04 Reply

    سلام ممنون از مقاله خوبتون عالی بود

    یه سوال جدید Vcenter 6.5 و veeam 9.5 نمی دونید کی میاد ؟؟؟؟

  2. طلوع Reply

    سلام
    عالی بود

پاسخ دهید