Service Pack for ProLiant (SPP) Version 2016.10.0

شرکت HP مدت زمانی است مجموعه نرم افزاری را برای بروز رسانی Firmware های  سرور های تولید شده خود تحت عنوان  (Service Pack for ProLiant (SPP در اختیار کارشناس فنی و نماینگی های خود در سراسر دنیا قرار میدهد . مادر این پست قصد داریم ضمن معرفی این بسته نرم افزاری ارزشمند به بحث در مورد ویژگی های این نسخه و نحوه استفاده آن بپردازیم .

این بسته نرم افزاری که به صورت یه فایل ISO در اختیار شما قرار گرفته است . می تواند به عنوان یک Bootable DVD بر روی یک سرور مورد استفاده قرار گیرد ضمن اینکه امکان اجرای نسخه تحت ویندوز آن برروی سیستم عامل نصب شده بر تجهیزات سروری HP را نیز دارد.شما به کمک این Service Pack می توانید جدای از بروز رسانی Firmware سخت افزار اصلی سرور،Firmware  تمامی تجهیزات تولیدی شرکت HP اعم از انواع کنترلر و HBA های و .. تولیدی این شرکت را نیز بروز کنید . البته برای استفاده از این Service Pack راه حل های مختلفی وجود دارد .

روش اول شما با استفاه از نرم افزار Rufus و یک USB با حداقل ظرفیت 8 گیگا بایت یک USB Boot ایجاد کرده و از طریق آن فرایند بروز رسانی را انجام دهید

روش دوم شما میتوانید با تنظیم کردن پورت ILO در سرور HP  استفاه از کنسول موجود در این سرویس تحت وب  و یا به کمک این نرم افزار و فایل ISO سرور را Boot کرده و عملیات بروز رسانی را انجام دهید .

روش سوم : استفاده از سیستم عامل ویندوز نصب شده برروی سرور HP

و طبیعتا روش چهارم استفاه از یک DVD 9 که مطمعنا دوروش آخر نیاز به توضیح ندارد.

در زمان استفاده از این بسته نرم افزاری پس از بوت شدن با گزینه های زیر مواجه خواهید شد

spp-0

که با انتخاب گزینه Automatic پکیچ SPP به صورت خودکار همه سخت افزار های سرور های HP که تولید این شرکت را چک کرده و طی گزارشی از شما برای بروز رسانی آنها سوال خواهد کرد .
spp-2 چنانچه شما موارد مورد نظر خود راانتخاب نموده گزینه Deploy را انتخاب نمایید .
spp-3
مرحله سوم یعنی بروز رسانی شروع خواهد شد در پایان شما با خروج از این صفحه و Reboot سرور میتوانید از سیستم عامل قبلی نصب شده مجدد استفاده نمایید .

چنانچه در مرحله ابتدای گزینه Interactive را انتخاب کنید وارده پنجره زیر خواهید شد. در این قسمت امکان استفاده از دو بخش دیگر نرم افزار نیز برای کاربر فراهم می شود.

spp-1

HP SMart Storage Administrator : درواقع  همان محیط با گرافیک Dos است که کاربر ، قبلا بعد از بوت شده سرور HP وارد آن محیط شده و فضای ذخیره سازی خود را با توجه به تعداد هارددیسک های موجود و نوع استفاده Raid ایجاد میکرد  .

hp-smart-storage-administrator

و در نهایت گزینه Insight diagnostics
شما از طریق این گزینه میتوانید سخت افزار سرور خود را تست کرده و از سلامت آن و همچنین Firmware نصب شده بر روی تمامی اجزای آن با خبر شوید

insight-diagnostics

منبع : HPE.com

دانلود Service Pack for ProLiant (SPP) Version 2016.10.0

Part-1

Part-2

Part-3

Part-4

Part-5

Part-6

Part-7

Part-8

Part-9

Part-10

Part-11

Part-12

Part-13

MD5 Checksum : 3e93873632c5758666c5b1c305d557ea

دانلود IDM File

Pass : newadmin.ir

درباره نویسنده

حکیم

۱ دیدگاه

  1. Dobbie HouseElf Reply

    password seems to be incorrect

پاسخ دهید